Zimowe szaleństwo - willa74

Zimowe szaleństwo

W okresie zimie do dyspozycji fanów białego szaleństwa są piękne trasy dla narciarstwa śladowego i zjazdowego. Na terenie Wisły działa wiele wyciągów narciarskich krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych. Stoki są przystosowane do organizowania narciarskich i snowboardowych mistrzostw, zimowych konkurencji i zawodów dla sportowców początkujących i zaawansowanych. Większość ośrodków narciarskich ma oświetlone trasy, pozwalające także na jazdę wieczorną. Trasy są ratrakowane, a gdy temperatury pozwalają także sztucznie dośnieżane.

Na terenie miejscowości istnieje 5 skoczni narciarskich. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą swoją pasję realizować na terenie Ośrodka Sportowego Jonidło, a także na profesjonalnych trasach zarządzanych przez Polski Związek Narciarski na Kubalonce. Gdy jest odpowiednia ilość śniegu na popularnych biegówkach można przemieszczać się wzdłuż rzeki Wisły a także m.in. Doliną Białej i Czarnej Wisełki.

W Wiśle działają liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego, a także szkółki i przedszkola narciarskie dla dzieci i dorosłych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem i snowboardingiem.

Atrakcją dla całych rodzin są kuligi. Malownicze trasy, np. doliną Białej Wisełki, na Kubalonce, w Gościejowie, pozwalają odkrywać uroki Beskidu Śląskiego. Swój urok kulig ma szczególnie po zmroku, kiedy dodatkową atrakcją są płonące pochodnie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. 
Dowiedz się więcej.