Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki - willa74

Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki

Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki to nasza rodzinna restauracja w sercu Wisły prowadzona od trzech pokoleń. Utrzymana jest w góralskim stylu, a w jej klimatycznych wnętrzach wyczuwa się szacunek dla regionu, wiślańskich tradycji i gór.

W menu królują tradycyjne wiślańskie smaki, znane właścicielom z dzieciństwa. Można tutaj zjeść m.in. kapuśnicę po wiślańsku, placki szkubane zapiekane z masłem i śmietaną, żebroczkę czy wiślański kołocz. Potrawy te razem z plackami ze szpyrkami i herbatą z zielin wpisane zostały w 2015 roku na Szlak Kulinarny Śląskie Smaki.

Na gości pragnących pooddychać świeżym, górskim powietrzem czeka duży, sezonowy taras z pięknymi widokami, który w ciepły wieczór stanowi idealne miejsce na romantyczną kolację w blasku świec czy rodzinny obiad. W każdy piątek w Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki gra kapela góralska na żywo.

Specjalnie dla smakoszy regionalnych specjałów powstał Kredens Jasia i Helenki, czyli spiżarnia z własnymi wyrobami restauracji, ziołowymi winami i regionalnymi napitkami. Wyroby restauracji można zakupić również w naszej Willi74.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. 
Dowiedz się więcej.